HiFiMAN HE-1000se (HE1000se) Referencyjne, audiofilskie słuchawki planarne, magnetostatyczne


Sugerowana cena detaliczna: 18895.00 zł

brak w magazynie

Sprawdź gdzie kupić oryginalny produkt: Lista punktów sprzedaży w Polsce.

HiFiMAN HE-1000se

to najprawdopodobniej najlepiej
brzmiące słuchawki na świecie
Steve Guttenberg, CNET

HiFiMAN HE-1000se

Król jest tylko jeden

HiFiMAN budował swoją pozycję producenta najlepszych na świecie słuchawek przez ostatnią dekadę. Znamy już takie produkty, jak HE-6 czy HE-1000 - słuchawki, które niejednokrotnie były określane w recenzjach jako „klasa światowa”. Wciąż jednak oczekiwaliśmy na model z najwyższej półki, ale nadal w zasięgu zamożniejszego audiofila. Referencyjny hi-end, przewyższający wszystkie dostępne na rynku słuchawki zarówno pod względem technologicznym jak i dźwiękowym. Oto HE-1000. Teraz w trzeciej już odsłonie, oznaczonej jak SE.

HiFiMAN HE-1000se

Różnice względem oryginalnych HE-1000:

 • nowe magnesy neodymowe o większej sile i niższym poziomie zniekształceń
 • przeprojektowany przetwornik o skuteczności większej o 6 decybeli
 • kolosalnie większa dynamika dla lepszego obrazowania dźwięku w skali makro
 • mocniejszy i głębszy bas
 • większa szybkość grania
 • balans tonalny mniej akcentujacy górne pasmo
 • równiejsze pasmo przetwarzania
 • wyższej jakości pałąk wykonany w całości z metalu

Najcieńsza słuchawkowa membrana na świecie

Ultraprecyzyjnie wykonana membrana HE-1000 ma grubość jednego nanometra, tj. 0.000001mm – jednej milionowej milimetra! Oznacza to, że jest praktycznie niewidoczna gołym okiem. Masa takiego przetwornika jest niemal zerowa, a co z a tym idzie oddanie impulsów prądowych natychmiastowe.

Tak precyzyjna technologia gwarantuje niespotykane w innych słuchawkach szerokie pasmo przenoszenia oraz niezwykłą energię brzmienia i siłę membran, które potrafią wprowadzić w drganie nie tylko przepływające powietrze, ale w skrajnym przypadku poruszyć nawet całą obudową słuchawek. 

HiFiMAN HE-1000se

Akustycznie transparentne magnesy neodymowe o podniesionej mocy

Zaawansowanie technologiczne nowych magnesów wykorzystanych przy budowie HE-1000SE jest głównym atutem nowej edycji tych uznanych słuchawek. Sposób rozmieszczenia magnesów i dobór ich wielkości pozwalają znacznie zmniejszyć wpływ negatywnych skutków ubocznych dyfrakcji dźwięku, które oddziaływują na integralność fal dźwiękowych. Wynika to z faktu,  że fale te nie działają bezpośrednio na magnes (odbijają się od niego) tworząc interferencje, jak w przypadku innych konstrukcji tego typu. 

HiFiMAN HE-1000se

Plus 6 decybeli w 3 lata

Badania nad technologiami wykorzystanymi w pierwszej wersji HE-1000 trwały 7 lat. Po kolejnych 3 latach rozwoju HiFiMAN pokazał w jak szybkim tempie jest w stanie udoskonalać swoje produkty. Skuteczność wersji SE w stosunku do oryginału jest aż o 6 decybeli wyższa! 96 decybelowa skuteczność nowych planarów pozwala na swobodne łączenie ich z dowolnym źródłem mobilnym. 

HiFiMAN HE-1000se

Asymetryczna struktura przetworników i opatentowany system obudowy "Windows Shade"

Symetryczna budowa konwencjonalnych przetworników planarnych (przetwornik umieszczony pomiędzy dwoma siatkami magnesów) sprawia, że dźwięk powstaje w kilku miejscach jednocześnie, co powoduje niepożądane odbicia skutkujące słyszalnymi zniekształceniami dźwięku.

Zaawansowana, niesymetryczna struktura przetworników HE-1000 redukuje wielkość wewnętrznej siatki magnetycznej, która blokuje swobodny przepływ dźwięku z membrany. W połączeniu z "Windows Shade", opatentowanym systemem maskownic tłumiących zewnętrzne odbicia dźwięku, całość gwarantuje bardziej zogniskowane źródła dźwięku, które skutkuje brzmieniem przywodzącym na myśl granie muzyki na żywo.

HiFiMAN HE-1000se

Niezrównana wygoda

HiFiMAN HE-1000se

Wciągające brzmienie HE-1000se sprawia, że słuchacz chce zatapiać się w dźwiękach ulubionej muzyki jak najdłużej. Dlatego HiFiMAN zadbał o odpowiednią, ergonomiczną konstrukcję słuchawek, w tym o asymetryczne, duże nausznice wyściełane miękką gąbką z przyjemnymi, hybrydowymi padami z połączenia weluru i skóry.

Delikatnie oplatając uszy amortyzują wagę słuchawek, rozkładając równomiernie nacisk na całą część głowy wokół małżowiny, zapewniając przy tym najwyższy komfort użytkowania. Dodatkowo, szeroki pałąk nagłowny wzmocniony dodatkowym przegubem znacznie polepsza ułożenie słuchawek i umożliwia lepsze rozłożenie ciężaru i nacisku słuchawek. 

HiFiMAN HE-1000se

Połączenie dopasowane do okazji

HiFiMAN HE-1000se

Wytrzymałe złącza 3.5mm osadzone w dolnej części muszli pozwalają szybko i bezproblemowo przepiąć aktualnie używane kable. Każdy posiadacz HE-1000se otrzymuje w zestawie aż trzy przewody, zamiast jednego czy dwóch zazwyczaj stosowanych w referencyjnych modelach innych producentów:

 • kabel zakończony wtykiem 3.5mm jack
 • zbalansowany kabel zakończony wtykiem 4.4mm jack
 • kabel zakończony wtykiem 6.35mm jack

HiFiMAN HE-1000se

Produkt jest nowy, oryginalnie zapakowany, objęty 24-miesięczną gwarancją polskiego dystrybutora.

Przetworniki
Przetworniki Magnetostatyczne (wstęgowe)
Obudowa
Otwarte
Impedancja
35 Ohm
Skuteczność
96dB
Pasmo przenoszenia
8 - 65.000Hz
Złącze słuchawkowe
3.5mm mini jack
6.3mm duży jack
4.4mm Pentaconn Sony
Asymetryczny kabel
NIE
Typ wtyku
Prosty
Kątowy
Regulacja głośności
NIE
Mikrofon
NIE
Etui ochronne
TAK
Redukcja szumów
NIE
Składane
NIE
INNE
3 kable z różnymi wtykami(mini jack 3.5mm, jack 6.35mm i zbalansowany jack 4.4mm)
:
membrana o grubości 1 nanometra - 0.000001mm
:
nanometer-thick diaphragm
:
zaawansowana niesymetryczna konstrukcja przetwornika
:
opatentowany system maskownicy "Windows Shade"
:
ultrakomfortowa konstrukcja pałąka
Waga bez kabla
440g
Gwarancja
24 miesiące

Recenzje prasowe:
Recenzent:
Skrót recenzji:
"Tego dźwięki w ogóle nie chce się analizować, opisywać z osobna basu, średnicy i góry. "Zszycie" tych częsci jest praktycznie niezauważalne, a brzmienie odbiera się jako spójny system, całość. Jednocześnie przy całej tej spójności dźwięk nie jest posklejany, daje się rozseparować, można wyłowić mnóstwo szczegółów." zobacz więcej...
"HE1000se to najlepsze pod wieloma względami słuchawki, jakie słyszałem. Imponują i zadziwiają swobodą przestrzenną, otwartością środka, znakomitą, wolną od wszelkich naleciałości górą. " zobacz więcej...
"At $3499, the Hifiman HE1000se offers an enchanting listening experience that overwhelms your senses with detail, space, and comfort. This is the kind of headphone an audiophile dreams about, with no hangups or letdowns." zobacz więcej...
"With these improvement the HE1000SE’s driver – according to Hifiman – is faster and more dynamic, presenting every sonic detail for a more compelling performance." zobacz więcej...
"HE1000se does stand apart in its design, sonic/technical/build achievements and because of its weight/headband structure, in its ability to stay longer over my ears than any other design at this price/performance point." zobacz więcej...
"The HIFIMAN HE6se and HE1000se are extraordinary products that will captivate your listening experience and if you were ever wondering what the HE 6 sounded like, now is your opportunity to listen to the legendary headphone that started HIFIMAN on to creating some of the best headphones in the world." zobacz więcej...


Galeria