HIFIMAN HM800 (HM-800) Przenośny wzmacniacz słuchawkowy z przetwornikiem cyfrowo-analogowym DAC


Sugerowana cena detaliczna: 1849.00 zł

w magazynie

Sprawdź gdzie kupić oryginalny produkt: Lista punktów sprzedaży w Polsce.

HIFIMAN HM800 (HM-800) Przenośny wzmacniacz słuchawkowy z przetwornikiem cyfrowo-analogowym DAC

W 2011 roku firma HIFIMAN wprowadziła na rynek hi-endowy odtwarzacz przenośny HM801, który wyznaczył zupełnie nową klasę produktów hi-fi. Odtwarzacz HiFiMAN HM-801 został zaprojektowany z myślą o odtwarzaniu wysokiej jakości bezstratnych plików muzycznych i, ze względu na swoje wybitne właściwości soniczne, był szeroko doceniony przez prasę i społeczność audiofilską. Jedenaście lat później HIFIMAN z dumą przedstawia słuchawkowy przetwornik cyfrowo-analogowy/wzmacniacz HM800, wyposażony w tę samą architekturę R2R DAC NOS co HM801, ale w urządzeniu przenośnym, które waży zaledwie 9 gramów, czyli tyle, co dwie kostki cukru.

W przeciwieństwie do większości przenośnych przetworników/wzmacniaczy DAC, HM800 staje się integralną częścią słuchawek.  Co go odróżnia od urządzeń dostępnych na rynku, to także zastosowanie zbalansowanego wzmacniacza klasy AB, który znacznie przewyższa wydajnością wzmacniacze klasy D, które zazwyczaj znajdziemy w urządzeniach przenośnych. 

W HM800 wbudowano przetwornik cyfrowo-analogowy oparty o moduł składający się z drabinki rezystorowej pod nazwą HIMALAYA R2R. 

Zaawansowany przetwornik cyfrowo-analogowy HIMALAYA DAC R2R został doceniony w Japonii, gdzie zdobył nagrodę VGP Gold Technology Award. Visual Grand Prix (VGP) to prestiżowa nagroda przyznawana corocznie od 1987 roku dla produktów branży audio-wizualnej sprzedawanych w Japonii. Odznaczenie „VGP” jest wysoko cenione w kraju kwitnącej wiśni i ma realny wpływ na dokonywane tam wybory konsumenckie. Dlatego też nagrody VGP nazywane są japońskimi „Oscarami w branży audio-video”.

W zestawie otrzymujemy także trzy dobrze skonstruowane, wysokiej klasy kable, dzięki czemu HM800 jest kompatybilny ze wszystkimi popularnymi słuchawkami:

  • Kabel MMCX złącze 0,78Pin
  • Kabel MMCX złącze 0,75Pin
  • Kabel koncentryczny MMCX

Produkt oryginalny, pochodzi z oficjalnej dystrybucji HiFiMAN na Polskę.

Moc ciągła (RMS)
Moc ciągła (RMS) 2x40mW
Typ
Tranzystorowy
Kontrola tonów
NIE
Przetwornik DAC
Himalaya R2R DAC
Stosunek sygnał/szum
112dB
Zniekształcenia THD
Wzmacniacz: 0.01%, DAC: 0.0025%
Regulacja głośności
NIE
Waga
9.65g
Gwarancja
24 miesiąceGaleria