HiFiMAN Audivina audiofilskie słuchawki planarne, Stealth Magnets, magnetostatyczne, zamknięte


Sugerowana cena detaliczna: 999999.00 zł

brak w magazynie

Sprawdź gdzie kupić oryginalny produkt: Lista punktów sprzedaży w Polsce.

HiFiMAN Audivina audiofilskie słuchawki planarne - w sprzedaży pojawią się najwcześniej na koniec marca 2023

AUDIVINA posiada komorę rezonansową inspirowaną architekturą akustyczną Beyreuth Festival Theatre w Niemczech. Słynie ona z wielostopniowego tłumienia, które przyczynia się do tego, że w małej, zamkniętej przestrzeni słuchacz słyszy szeroką, szczegółową scenę dźwiękową. Dźwięk biegnie okrężną drogą przez komorę, tworząc szeroką scenę dźwiękową wykraczającą poza to, co jest zwykle kojarzone ze słuchawkami o konstrukcji otwartej. 

Zamknięte słuchawki Audivina podobnie jak wersja otwarta wyposażone są w ultra cienką membranę NEO „supernano” (NsD) oraz najnowszą technologię HiFiMAN-a – niewidzialne magnesy Stealth Magnets.

HiFiMAN Audivina audiofilskie słuchawki planarne

Stealth Magnets, czyli akustycznie „niewidzialne magnesy"
W porównaniu do magnesów o prostokątnym przekroju, których używa się w standardowych konstrukcjach planarnych, najnowsze rozwiązanie wprowadzone przez HIFIMAN-a, czyli akustycznie transparentne magnesy Stealth Magnets radykalnie zmniejsza turbulencje i dyfrakcje fal dźwiękowych, które upośledzają jakość dźwięku docierającego do naszych uszu.

Stealth Magnets, dzięki unikalnemu kształtowi, zapewniają bezkolizyjne przechodzenie fali dźwiękowej i brak zakłóceń, które występowałyby przy magnesach o standardowej budowie. Ma to znaczący wpływ na zmniejszenie dyfrakcji fal, czyli ich rozproszenia, co pozwala zachować ich integralność i objawia się czystszym, bardziej detalicznym brzmieniem dźwięków i jeszcze wierniejszym budowaniem sceny dźwiękowej.

HiFiMAN Audivina

Super szybka, ultracienka membrana NEO „supernano” (NsD)

Sercem słuchawek, które wyszły z laboratorium HiFiMAN-a, jest ultra cienka membrana NEO Supernano (NsD) – o 80% cieńsza niż membrany w innych popularnych słuchawkach. Sprawia to, że otrzymujemy szybką reakcję, wysoką dynamikę i szczegółowe obrazowanie. 

Konstrukcja zamknięta i muszle z drewna
Audivina to słuchawki planarne o konstrukcji zamkniętej i jako takie, oferują użytkownikom odseparowanie od hałasu z otoczenia, a jednocześnie przez to że dźwięk nie wydostaje się na zewnątrz, jak to jest w konstrukcji otwartej, zapewniają użytkownikowi większą dyskrecję co do odsłuchiwanych materiałów, co na pewno docenią także współdomownicy. 

Stylowe, ręcznie montowane nauszniki z pięknymi muszlami z drewna przykuwają uwagę i choć kolorem i całą stylistyką przywodzą na myśl model R10P, to jednak muszle Audivina są zdecydowanie płytsze. Miękkie pady wykonano z pianki zapamiętującej kształt i ustawiono pod kątem, który zapewnia najlepsze możliwe dopasowanie do anatomii ucha zewnętrznego oraz izolację od dźwięków z zewnątrz. 

HiFiMAN Audivina audiofilskie słuchawki planarne

Komfort, design i izolacja

Hybrydowy pałąk z opaską i precyzyjną regulacją pozwala na właściwe dopasowanie do każdej wielkość głowy oraz wysoki komfort użytkowania. Wygodne nauszniki wykonane są z gładkiej ekologicznej skóry, ranty padów pokrywa sprężysta siateczka o heksagonalnej strukturze, a ich wnętrze wypełnia wysokiej jakości pianka z pamięcią kształtu.

Do wykonania muszli wykorzystano precyzyjną technologią CNC oraz aluminium klasy lotniczej, a staranne dobranie wzorów słoi podkreśla ich artystyczny design. 

W pudełku:

  • słuchawki AUDIVINA
  • kabel 1,5 m 3,5 mm
  • kabel 3 m 6,3 mm

Produkt jest nowy, oryginalnie zapakowany, objęty 24-miesięczną gwarancją polskiego dystrybutora.

Przetworniki
Przetworniki Magnetostatyczne (wstęgowe)
Obudowa
Zamknięte
Impedancja
20 Ohm
Skuteczność
97dB
Pasmo przenoszenia
5Hz - 55kHz
Złącze słuchawkowe
3.5mm mini jack
6.3mm duży jack
XLR
Kabel
1.5m
3m
Typ wtyku
Prosty
Regulacja głośności
NIE
Mikrofon
NIE
Etui ochronne
TAK
Redukcja szumów
NIE
Obrotowa słuchawka
NIE
Składane
NIE
INNE
3 kable z różnymi wtykami(mini jack 3.5mm, jack 6.35mm i XLR)
:
Stealth Magnets
:
komfortowa konstrukcja pałąka
Waga bez kabla
470g
Gwarancja
24 miesiąceGaleria