HiFiMAN HE-R10P (HER10P) Referencyjne, audiofilskie słuchawki planarne, magnetostatyczne, zamknięte


Sugerowana cena detaliczna: 26990.00 zł

w magazynie

Sprawdź gdzie kupić oryginalny produkt: Lista punktów sprzedaży w Polsce.

HiFiMAN HE-R10P

Model HE-R10P to flagowe słuchawki zamknięte planarne z membraną wykonaną w nanotechnologii. W planarnych słuchawkach HE-R10P zastosowano sprawdzoną, topową technologię Topology Diaphragm, do którego inspiracją była praca doktorska Dr Fang Bian, założyciela firmy HiFiMAN. Staranne uformowanie struktury na powierzchni nanocienkiej membrany pozwala otrzymać parametry akustyczne nieosiągalne standardowymi metodami. Uzyskujemy dźwięk precyzyjny i detaliczny, a jednocześnie – nadal jest to brzmienie naturalne i nieagresywne. 

HE-R10P łączy w sobie doskonałe parametry techniczne, wysoki poziom muzykalności i piękny design.

Król jest tylko jeden

HiFiMAN budował swoją pozycję producenta najlepszych na świecie słuchawek planarnych przez ostatnią dekadę. Wśród wysoko cenionych magnetostatycznych modeli warto wymienić HE400SE, HE1000 i HE1000SE, Sundara i Susvara, a także bezprzewodowy model Deva Pro. W najnowszej serii HE-R10 HiFiMAN proponuje natomiast dwa modele o konstrukcji zamkniętej: HE-R10D (dynamiczne) i HE-R10P (planarne). 

Wewnątrz HE-R10P znajdziemy sprawdzoną, topową technologię Topology Diaphragm. Inspiracją była praca doktorska Dr Fang Bian, założyciela firmy HiFiMAN. Poprzez staranne kontrolowanie struktury powierzchni membrany otrzymujemy parametry akustyczne nieosiągalne standardowymi metodami.


Akustycznie niewidzialne magnesy, czyli technologia Stealth Magnets

Po obu stronach membrany umieszczono akustycznie "niewidzialne" magnesy, czyli Stealth Magnets, których unikalny kształt zapewnia bezkolizyjne przechodzenie fali dźwiękowej do naszego ucha i brak zakłóceń, które występowałyby przy magnesach o standardowej budowie. Zaawansowana technologia Stealth Magnets firmy HIFIMAN radykalnie zmniejsza turbulencje i dyfrakcje fal dźwiękowych, czyli ich rozproszenie, które pogarszają jakość dźwięku docierającego do naszych uszu. 

Dodatkowo, umieszczenie płaskiego przetwornika wewnątrz dużej, drewnianej muszli wykonanej z litego drewna wiśniowego zapewnia bezprecedensową przestrzeń i „oddech”. Dzięki temu HE-R10P dostarcza ciepły, przewiewny dźwięk z doskonałą klarownością, głębokim basem i wyjątkowo przestronną sceną dźwiękowej.

Komfort, design i izolacja

Słuchawki HE-R10P zaprojektowano z myślą o luksusie wewnątrz i na zewnątrz. Dostarczają przyjemności w odsłuchu, słuchaniu i oglądaniu. W bardziej płaskich obudowach zamkniętych dźwięk emitowany jest bezpośrednio z boku głowy. Obudowa R10P jest wewnątrz pusta i przez to tworzy komorę, w której dźwięk rezonuje w sposób dopasowany do kształtu ucha. 
Miękkie pady, obszyte na zewnątrz wysokiej jakości jagnięcą skórą, wykonano z pianki zapamiętującej kształt i ustawiono pod kątem, który zapewnia najlepsze możliwe dopasowanie do anatomii ucha zewnętrznego oraz izolację od dźwięków z zewnątrz. 

O wygodę dba także wytrzymały pałąk, który doskonale radzi sobie z równomiernym rozłożeniem ciężaru na głowie. Do wykonania muszli wykorzystano precyzyjną technologią CNC oraz aluminium klasy lotniczej, a staranne dobranie wzorów słoi podkreśla ich artystyczny design. 
HE-R10P zawierają niezwykle wydajne planarne przetworniki magnetyczne i mogą być łatwo napędzane zarówno przez przenośny odtwarzacz, jak i stacjonarne wzmacniacze słuchawkowe.

Akcesoria

Słuchawki HiFiMAN HE-R10P otrzymujemy w pokaźnej walizce, która przypomina skrzynię ze skarbami. Aby zapewnić kompatybilność z najszerszym zakresem źródeł, do słuchawek dołączono trzy wysokiej jakości kable z monokrystalicznej miedzi w czarnym, nylonowym oplocie: z wtykiem 3,5 mm (1,5m), z wtykiem 6,35 mm (3m) oraz  zbalansowany kabel z gniazdem XLR (3m).  
Pojedyncze gniazdo TRSS 3.5mm osadzone w dolnej części lewej muszli pozwala szybko i bezproblemowo przepiąć kable.

hifiman=

Słuchawki wyposażone są w gniazdo 3,5mm w dolnej części lewej muszli, do którego można podłączyć jeden z dołączonych w zestawie kabli.  

Produkt jest nowy, oryginalnie zapakowany, objęty 24-miesięczną gwarancją polskiego dystrybutora.

Przetworniki Magnetostatyczne (wstęgowe)
Obudowa Zamknięte
Impedancja 30 Ohm
Skuteczność 100dB
Pasmo przenoszenia 10Hz - 60kHz
Złącze słuchawkowe 3.5mm mini jack
Złącze słuchawkowe 6.3mm duży jack
Złącze słuchawkowe XLR
Złącze słuchawkowe 3.5mm gniazdo mini Jack zbalansowane
Asymetryczny kabel TAK
Typ wtyku Prosty
Regulacja głośności NIE
Mikrofon NIE
Etui ochronne TAK
Redukcja szumów NIE
Obrotowa słuchawka NIE
Przewód do słuchawki Lewa
Składane NIE
INNE 3 kable z różnymi wtykami(mini jack 3.5mm, jack 6.35mm i XLR)
: membrana o grubości 1 nanometra - 0.000001mm
: nanometer-thick diaphragm
: zaawansowana konstrukcja przetwornika
: ultrakomfortowa konstrukcja pałąka
Waga bez kabla 495g
Gwarancja 24 miesiące

Recenzje prasowe:
"HiFiMAN stworzył nauszniki, które moim zdaniem są absolutnie wybitne. ... Wymagacie wyczynowej przejrzystości, ale sięgnęliście po nagranie, które jest ciemne, gęste i polane miodem? Nie ma sprawy. Dostaniecie wyczynową przejrzystość, i to obok dwudziestu innych rzeczy, o których można by było napisać osobny akapit. Sięgniecie po nagranie nasycone detalami, ale trochę wyostrzone i nieprzyjemne? HE-R10P pokażą, że o zawartym na nim planktonie jeszcze niewiele wiedzieliście, że wcześniej poznaliście tylko połowę historii, ale dla równowagi zaczną czarować basem i średnicą." zobacz więcej...
"Oprócz spójności w brzmieniu HE-R10P na niespotykanie wysoki poziom wyniesiono także przestrzeń. Słuchawki te kreują scenę dźwiękową o fantastycznej głębi, z wyraźnie zarysowanymi planami. Duży rozmach, otwarty, plastyczny pierwszy plan, bezpośredniość dźwięków i podane "jak na tacy" informacje przestrzenne – wszystko to czyni z tych "nauszników" niezwykle atrakcyjny towar, żeby nie powiedzieć obiekt pożądania." zobacz więcej...


Galeria