HIFIMAN EF400 (EF-400) wzmacniacz słuchawkowy z DAC


Sugerowana cena detaliczna: 2990.00 zł

brak w magazynie

Sprawdź gdzie kupić oryginalny produkt: Lista punktów sprzedaży w Polsce.

PREORDER: HIFIMAN EF400 Audiofilski zbalansowany wzmacniacz słuchawkowy z DAC 

HIFIMAN EF400 to nowoczesny wzmacniacz z przetwornikiem cyfrowo-analogowym R2R, który charakteryzuje się niewielkimi rozmiarami i dobrą relacją ceny do jakości, a przy tym oferuje dźwięk, który wielokrotnie przewyższa to, czego moglibyśmy się spodziewać po jego gabarytach. Ogromna moc jak na tego typu urządzenia wynoszącą 4.4W  i doskonały dźwięk w eleganckiej, stylowej obudowie.

Sercem urządzenia jest DAC oparty o moduł składający się z drabinki rezystorowej pod nazwą HIMALAYA R2R. Główne elementy EF400 to dopracowany obwód wysokoprądowy  wzmacniacza, transformator toroidalny nawinięty miedzianym (OFC) drutem i rozbudowana sekcja filtrująca zasilanie z zakłóceń, na którą składają się kondensatory o łącznej pojemności 32.000uF.

W 2012 roku dr Fang Bian i jego zespół HiFiMAN zaprezentowali legendarny już wzmacniacz słuchawkowy z DAC – model EF6, który dostarczając dodatkowej  mocy, pozwalał zbudować szeroką i szczegółową scenę dźwiękową. 

Dziesięć lat później HIFIMAN z dumą przedstawia nowy, unowocześniony model: EF400. Zastosowano w nim najlepsze z ostatnio opracowanych technologii, a na szczególną uwagę zasługuje zaawansowany przetwornik cyfrowo-analogowy HIMALAYA DAC R2R, który zdobył ostatnio nagrodę VGP Gold Technology Award w Japonii

Visual Grand Prix (VGP) to prestiżowa nagroda przyznawana corocznie od 1987 roku dla produktów branży audio-wizualnej sprzedawanych w Japonii. Odznaczenie „VGP” jest wysoko cenione w kraju kwitnącej wiśni i ma realny wpływ na dokonywane tam wybory konsumenckie. Dlatego też nagrody VGP nazywane są japońskimi „Oscarami w branży audio-video”. 

W pełni zbalansowane wyjścia

Wzmacniacz ma budowę zbalansowaną. W skład jej wchodzi:

  • DAC R2R
  • Bufor
  • Filtr dolnoprzepustowy LPF
  • Czterokanałowy potencjometr

Elementy te składają się na w pełni zbalansowane wyjścia, zapewniające oszałamiającą wydajność z przetwornika D/A i wzmacniacza klasy AB.

Czterokanałowy w pełni różnicowy obwód wzmacniacza zapewnia maksymalną moc wyjściową 10,7 Vrms (THD<1%) przy obciążeniu równoważnym rezystorowi 36 omów. Rezultat: w pełni zbalansowane wyjście, które nie ma sobie równych.

Produkt jest nowy, oryginalnie zapakowany.

Moc ciągła (RMS) 4.4W na kanał
Typ Tranzystorowy
Kontrola tonów TAK
Przetwornik DAC Himalaya R2R DAC
Stosunek sygnał/szum 118+/-3dB (A ważone)
Zniekształcenia THD THD+N 0.0002%
Separacja kanałów 125+/-3dB
Wyjścia 2xRCA liniowe 1
Wyjścia 2xXLR 1
Złącze słuchawkowe 3.5mm mini jack
Złącze słuchawkowe XLR
Złącze słuchawkowe 6.35 mm
Złącze słuchawkowe 4.4mm Pentaconn
Inne złącza USB-C
Inne złącza USB B
Regulacja głośności TAK
aptX NIE
Obsługiwane słuchawki Do 800 Ohm
Wysokość 61mm
Szerokość 246.5mm
Głębokość 228mm
Waga 3.08kg
Gwarancja 24 miesiące
Przenośny NIEGaleria